|
Felles høring med 4 organisasjoner:
|
10.00 - 10.03
|
KS Erling Lien Barlindhaug, avdelingsdirektør Christian Weisæth Monsbakken, spesialrådgiver Kristian Kopperud, rådgiver Una Voss Christophersen, rådgiver
|
10.03 - 10.06
|
PRIVATE BARNEHAGERS LANDSFORBUND (PBL) Anne Lindboe, adm.dir. Espen Rokkan, direktør juridisk avdeling
|
10.06 - 10.09
|
BARNEOMBUDET Kjersti Botnan Larsen, seniorrådgiver Eva Karin Dahle Rabben, kommunikasjonssjef
|
10.09 - 10.12
|
ELEVORGANISASJONEN Agathe Waage, leder Alida de Lange D'Agostino, nestleder
|
10.12 - 10.22
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 organisasjoner:
|
10.24 - 10.29
|
REDD BARNA og PRESS – REDD BARNA UNGDOM Thale Skybak, seksjonsleder barn i Norge, Redd Barna Anne Elin Kleva, skolerådgiver, Redd Barna, Redd Barna Mina Vinje, leder, Press Marina Johansen, sentralstyremedlem, Press
|
10.29 - 10.32
|
MOT Sigrid Moum, myndighetskontakt
|
10.32 - 10.35
|
FORANDRINGSFABRIKKEN Mira Proff , proff i Forandringsfabrikken Fredrik Proff, proff i Forandringsfabrikken Heidi Hovland Bergfald, administrasjonsleder
|
10.35 - 10.38
|
UNICEF Kim Gabrielli, direktør for barns rettigheter og bærekraft Kristin Oudmayer, fagansvarlig, oppvekst og inkludering
|
10.38 - 10.48
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 3 organisasjoner:
|
10.50 - 10.53
|
SEX OG POLITIKK Ibrahim Mursal Warsame, prosjektleder Marianne Støle-Nilsen, seniorrådgiver
|
10.53 - 10.58
|
FRI – FORENINGEN FOR KJØNNS- OG SEKSUALITETSMANGFOLD og SKEIV UNGDOM Hilde Enger Arntsen, leder Rosa kompetanse skole, FRI Eivind Bjørkgård, FRI Marthe Øvrum, leder, Skeiv Ungdom Ask Aleksi Berglund, politisk nestleder, Skeiv Ungdom
|
10.58 - 11.03
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.03 - 11.18
|
Pause
|
|
Felles høring med 3 organisasjoner:
|
11.18 - 11.21
|
FRISKOLENES KONTAKTFORUM Jan Erik Sundby, generalsekretær Anne Cathrine Bernhardsen, daglig leder
|
11.21 - 11.24
|
FORUM FOR FRISKOLER Knut Erik Beyer-Arnesen, styreleder Kjetil Eide, styremedlem
|
11.24 - 11.27
|
NORSKE FAG- OG FRISKOLERS LANDSFORBUND Karina Johanna Barendina Schilperoort
|
11.27 - 11.34
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 4 organisasjoner:
|
11.36 - 11.39
|
FLEKSIBEL UTDANNING NORGE Torunn Gjelsvik, direktør Kristin Dahl, styreleder
|
11.39 - 11.42
|
NASJONALT FAGSKOLERÅD Adeline Berntsen Landro, meldem Nasjonalt fagskoleråd / nestleder Rådet for offentlige fagskoler
|
11.42 - 11.45
|
ORGANISASJON FOR NORSKE FAGSKOLESTUDENTER Sander Bjerkevoll, nestleder
|
11.45 - 11.48
|
FOLKEHØGSKOLERÅDET Christian Tynning Bjørnø, daglig leder
|
11.48 - 11.58
|
Felles spørsmålsrunde
|
11.58 - 12.28
|
Pause
|
|
Felles høring med 3 organisasjoner:
|
12.28 - 12.31
|
UNIVERSITETS- OG HØGSKOLERÅDET Alf Rasmussen, generalsekretær Ann Elin B. Andersen, seniorrådgiver
|
12.31 - 12.34
|
NORSK STUDENTORGANISASJON Håkon Randgaard Mikalsen, leder Fam Karine Heer Aas, velferds- og likestillingsansvarlig Janne Nyhus, politisk rådgiver
|
12.34 - 12.37
|
ANSA – ASSOCIATION OF NORWEGIAN STUDENTS ABROAD Hanna Flood, president
|
12.37 - 12.44
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 3 organisasjoner:
|
12.46 - 12.49
|
NORGES FORSKNINGSRÅD Anders Hanneborg
|
12.49 - 12.52
|
FORSKNINGSINSTITUTTENES FELLESARENA (FFA) Agnes Landstad, daglig leder
|
12.52 - 12.55
|
NORGES MUSEUMFORBUND Liv Ramskjær, generalsekretær
|
12.55 - 13.02
|
Felles spørsmålsrunde
|
13.02 - 13.12
|
Pause
|
|
Felles høring med 5 organisasjoner:
|
13.12 - 13.15
|
MUSIKERNES FELLESORGANISASJON (MFO) Hans Ole Rian, forbundsleder
|
13.15 - 13.18
|
VOKSENOPPLÆRINGSFORBUNDET Gro Svenneby, nestleder Mats Grimsgaard, rådgiver
|
13.18 - 13.21
|
NORGES KULTURVERNFORBUND Toril Skjetne, generalsekretær
|
13.21 - 13.24
|
NORSK KULTURSKOLERÅD Morten Christiansen, direktør Nils R. Sandal, styreleder
|
13.24 - 13.27
|
NORGES BYGDEUNGDOMSLAG Inger Johanne Brandsrud, nestleder Thea Thujord, styremedlem
|
13.27 - 13.39
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 4 organisasjoner:
|
13.41 - 13.44
|
UNGE FUNKSJONSHEMMEDE Synne Lerhol, generalsekretær Tora Hope, kommunikasjonsrådgiver Cecilie Haga, fagpolitisk rådgiver
|
13.44 - 13.47
|
FUNKSJONSHEMMEDES FELLESORGANISASJON (FFO) Lilly Ann Elvestad, generalsekretær Berit Therese Larsen, interessepolitisk leder
|
13.47 - 13.50
|
NORGES ASTMA- OG ALLERGIFORBUND Kai Gustavsen, fagsjef inneklima, HMS og MHV
|
13.50 - 13.53
|
NORSK EPILEPSIFORBUND Henrik Peersen, generalsekretær Therese Ravatn, interessepolitisk rådgiver
|
13.53 - 14.03
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 3 organisasjoner:
|
14.05 - 14.08
|
HØRSELSHEMMEDES LANDSFORBUND (HLF) Morten Buan, forbundsleder Marit Skatvedt, seniorrådgiver
|
14.08 - 14.11
|
CEREBRAL PARESE-FORENINGEN Kristin Benestad, rådgiver Eva Buschmann, generalsekretær
|
14.11 - 14.14
|
NORGES BLINDEFORBUND Arnt Holte, generalsekretær Unn Ljøner Hagen, forbundsleder Sverre Fuglerud, seksjonsleder Espen Lahnstein, rådgiver
|
14.14 - 14.21
|
Felles spørsmålsrunde
|
14.21 - 14.36
|
Pause
|
|
Felles høring med 4 organisasjoner:
|
14.36 - 14.39
|
NORSK BIBLIOTEKFORENING Mariann Schjeide, leder Lars Egeland, nestleder
|
14.39 - 14.42
|
AKSJON SKOLEBIBLIOTEK Mari Moen Holsve, nestleder, NBU Vibeke Røgler, nestleder, Foreningen !les Ann Berit Hulthin, generalsekretær, Norsk bibliotekforening
|
14.42 - 14.47
|
NOREGS MÅLLAG og NORSK MÅLUNGDOM Magne Aasbrenn, leiar, Noregs Mållag Gro Morken Endresen, dagleg leiar, Noregs Mållag Fredrik Hope, leiar i Norsk Målungdom, Norsk Målungdom Frida Pernille Mikkelsen, sentralstyremedlem i Norsk Målungdom, Norsk Målungdom
|
14.47 - 14.54
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 3 organisasjoner:
|
14.56 - 14.59
|
NORSK LEIRSKOLEFORENING Trond Setlo, leder Elisabeth Mellbye, nestleder
|
14.59 - 15.02
|
AKTIVITETSALLIANSEN Anders Grøterud, daglig leder Lars Erik Mørk, talsperson
|
15.02 - 15.05
|
ALLIANSEN FOR FYSISK AKTIVITET I SKOLEN Fred Hatlebrekke, forbundsleder Norsk fysioterapeutforbund Christer Mjåset, visepresident Den norske legeforening
|
15.05 - 15.12
|
Felles spørsmålsrunde
|
15.12 - 15.22
|
Pause
|
|
Felles høring med 6 organisasjoner:
|
15.22 - 15.25
|
UNIO Åshild Olaussen, fagsjef Ruben Amble Hirsti, leder, Unio-studentene
|
15.25 - 15.30
|
UTDANNINGSFORBUNET og PEDAGOGSTUDENTENE I UTDANNINGSFORBUNDET Hege Valås, nestleder, Utdanningsforbundet Eirik Lund, seniorrådgiver, Utdanningsforbundet Frank Aleksander Bræin, leder, Pedagogstudentene
|
15.30 - 15.33
|
BIBLIOTEKARFORBUNDET Jannicke Røgler, forbundsleder
|
15.33 - 15.36
|
NORSK SYKEPLEIERFORBUND Karen Bjøro, 2. nestleder Kari Elisabeth Bugge, fagsjef Marit Leegaard, seniorrådgiver
|
15.36 - 15.39
|
FORSKERFORBUNDET Petter Aaslestad, leder Jorunn Dahl Norgård, fagsjef
|
15.39 - 15.51
|
Felles spørsmålsrunde
|
|
Felles høring med 5 organisasjoner:
|
15.53 - 15.56
|
AKADEMIKERNE Kari Sollien, leder Joakim Østbye, seniorrådgiver
|
15.56 - 15.59
|
NORSK LEKTORLAG Rita Helgesen, politisk leder Bjørgulv Vinje Borgundvaag, kommunikasjonssjef og politisk rådgiver
|
15.59 - 16.02
|
TEKNA Lise Lyngsnes Randeberg, president Line Henriette Holten, konst. generalsekretær Birgitte Jordahl, seniorrådgiver
|
16.02 - 16.07
|
NITO og NITO-STUDENTENE Anne Cathrine Berger, samfunnspolitisk direktør, NITO Marianne Bevum, seniorrådgiver, NITO Tobias Lynghaug, leder, NITO-Studentene
|
16.07 - 16.17
|
Felles spørsmålsrunde
|