Program for

Åpen høring i Stortingets familie- og kulturkomité mandag 5. februar 2018

Familie- og kulturkomiteen har besluttet å holde åpen høring i følgende sak:
Lov om opphavsrett til åndsverk mv. (åndsverkloven)

Prop. 104 L (2016-2017)

Høringsprogram
Mandag 5. februar 2018 
  Felles høring med 5 instanser
10.00 - 10.05  NRK
Olav Nyhus, direktør for juridisk, rettigheter og personal
Anne-Hilde Storm, advokat
Ane Stokland, leder av juridisk avdeling
10.05 - 10.10  TV 2
Trygve Rønningen, kanaldirektør
Tomas Myrbostad, juridisk direktør
Sissel Kruse Larsen, rådgiver
10.10 - 10.15  MODERN TIMES GROUP MTG
Hallvard Oftebro, advokat
10.15 - 10.20  NORSK REDAKTØRFORENING
Arne Jensen, generalsekretær
Reidun Kjelling Nybø, ass. generalsekretær
10.20 - 10.25  MEDIEBEDRIFTENES LANDSFORENING
Pernille Børset, leder juridisk avdeling
Randi S. Øgrey, administrerende direktør
10.25 - 10.35  Felles spørsmålsrunde
  Felles høring med 5 instanser
10.35 - 10.40  ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER, NORSK TEATER- OG ORKESTERFORENING
Anja Steinfeld-Reisse, advokat og spesialrådgiver
Åslaug Magnusson, spesialrådgiver
10.40 - 10.45  VIRKE PRODUSENTFORENINGEN
Torbjørn Urfjell, direktør
10.45 - 10.50  PRODUSENTFORENINGEN NORA
Sæmund Fiskvik, styreleder
Trine Rein, styremedlem
10.50 - 10.55  NOPA - NORSK FORENING FOR KOMPONISTER OG TEKSTFORFATTERE
Ingrid Kindem, styreleder
Tove Bøygard, 1.nestleder
10.55 - 11.00  KUNSTNERNETTVERKET
Jan Terje Helmli, leder av opphavsrettsutvalget i kunstnernettverket
N N, en representant for utøvende kunstnere
11.00 - 11.10  Felles spørsmålsrunde
11.10 - 11.25  Pause
  Felles høring med 5 instanser
11.25 - 11.30  LO
Kristin Sæter, lo sekretær
Bård Nylund, avdelingsleder
Lars Christian Fjellstad, advokat
11.30 - 11.35  NORSKE DRAMATIKERES FORBUND
Monica Boracco, leder
Thor Gardarsson, advokat
11.35 - 11.40  MUSIKERNES FELLESORGANISASJON
Hans Ole Rian, forbundsleder
Lars Chr Fjeldstad, forbundsadvokat
Anders Hovind, nestleder
11.40 - 11.45  NORSK JAZZFORUM
Gry Bråtømyr, daglig leder
11.45 - 11.50  FORSKERFORBUNDET
Hilde Gunn Avløyp, generalsekretær
Frank Anthun, spesialrådgiver
11.50 - 12.00  Felles spørsmålsrunde
  Felles høring med 5 instanser
12.00 - 12.05  TONO SA
Cato Strøm, adm.direktør
12.05 - 12.10  GRAMO
Martin Grøndahl, administrerende direktør
12.10 - 12.15  MUSIKKFORLEGGERNE
Kai Robøle, styreleder
12.15 - 12.20  ARTISTORGANISASJONEN GRAMART
Harald Sommerstad, nestleder, gramarts styre
Anders Nielsen, kommunikasjonsrådgiver
Elin Aamodt, daglig leder
Karoline Millicent Rooney , prosjektkoordinator
12.20 - 12.25  IFPI NORGE
Marte Thorsby, direktør IFPI Norge
Øystein Rudjord, jurist
12.25 - 12.35  Felles spørsmålsrunde
12.35 - 13.20  Pause
  Felles høring med 5 instanser
13.20 - 13.25  NORSK KOMPONISTFORENING
Jørgen Karlstrøm, styreleder
Stine Sørlie, nestleder
13.25 - 13.30  NORSK SKUESPILLERFORBUND
Knut Alfsen, styreleder
Anders Bredmose, generalsekretær
13.30 - 13.35  NORSKE FILMREGISSØRER
Marianne Kleven, forbundsleder
Elisabeth Sjaastad, prosjektleder
13.35 - 13.40  NORSK FILMFORBUND
Sverre Pedersen, forbundsleder
Bjørn Alexander Brem, forbundsadvokat
13.40 - 13.45  GRAFILL
Cathrine Louise Finstad, styreleder
Lene Renneflott, daglig leder
13.45 - 13.55  Felles spørsmålsrunde
  Felles høring med 5 instanser
13.55 - 14.00  NORSKE BILLEDKUNSTNERE
Hilde Tørdal, styreleder
14.00 - 14.05  FORBUNDET FRIE FOTOGRAFER
Katinka Maraz, styreleder
Gyrid Garshol, daglig leder
14.05 - 14.10  FELLESORGANISASJONEN FOTO-NORGE
Arthur Tennøe, styreleder
Rita Myrseth, nestleder
14.10 - 14.15  INSTITUSJONSFOTOGRAFENE (IFF)
Nils Olav Mevatne, sekretær, iff.
14.15 - 14.20  BONO (BILLEDKUNST OPPHAVSRETT I NORGE)
Marius Dahl, styreleder i bono
Harald Holter, daglig leder i bono
14.20 - 14.30  Felles spørsmålsrunde
14.30 - 14.40  Pause
  Felles høring med 5 instanser
14.40 - 14.45  DEN NORSKE FORFATTERFORENING
Mette Møller, generalsekretær
Heidi Marie Kriznik, leder
14.45 - 14.50  NORSK FAGLITTERÆR FORFATTER- OG OVERSETTERFORENING (NFF)
Tore Slaata, generalsekretær i NFF
Olav Torvund, styremedlem i NFF/professor
14.50 - 14.55  NORSK OVERSETTERFORENING
Ika Kaminka
Hilde Lyng
14.55 - 15.00  DEN NORSKE FORLEGGERFORENING
Ingvild Brodal, rådgiver
Mathias Lilleengen, advokat
15.00 - 15.05  NORSK BIBLIOTEKFORENING
Kristine Abelsnes
15.05 - 15.15  Felles spørsmålsrunde
  Felles høring med 5 instanser
15.15 - 15.20  NORWACO
Ingelin Skaret, juridisk seniorrådgiver
Cathrine Nagell, direktør
15.20 - 15.25  KOPINOR
Hege Døssland, avdelingsdirektør, avtaler og kunder
Yngve Slettholm, adm. direktør
15.25 - 15.30  RETTIGHETSALLIANSEN
Øystein Flagstad, advokat
Bent Åserud, styremedlem
Willy Johansen, styreleder
15.30 - 15.35  IKT-NORGE
Torgeir Waterhouse, direktør internett og nye medier
15.35 - 15.40  NORGES MUSEUMSFORBUND
Liv Ramskjær, generalsekretær
15.40 - 15.50  Felles spørsmålsrunde
15.50 - 16.00  Pause
  Felles høring med 5 instanser
16.00 - 16.05  KABEL NORGE
Monica Syrdal, advokat
16.05 - 16.10  RIKSTV AS
Andreas Bernt, advokat
16.10 - 16.15  ALTIBOX AS
Hans-Bjarne Solheim, innholdsansvarlig tv-tjenester
Tore Kristoffersen, prosjektdirektør, lyse fiberinvest
16.15 - 16.20  EPIDEMIC SOUND AB
Kine Haukali, vikarierende head of legal
Mikael Stenmark , musiker
Linda Stenmark , musiker
16.20 - 16.25  INTERNET SOCIETY NORGE
Ole Trøan, ISOC Norge styremedlem
Maja Enes, ISOC Norge styremedlem
16.25 - 16.35  Felles spørsmålsrunde

Høringen vil foregå i Høringssal 1 i Akersgt. 18. Vi gjør oppmerksom på at høringene normalt vil bli overført direkte på Stortingets nett-TV.

Høringene avholdes etter regler gitt i Stortingets forretningsorden, § 27.

Høring