09.00 - 09.05
|
LANDSORGANISASJONEN I NORGE LO Hans-Christian Gabrielsen, 2. nestleder Tom Thorstensen, spesialrådgiver IndustriEnergi Geir Vollsæter, spesialrådgiver IndustriEnergi Olav Lie, rådgiver energi og maritim LO
|
09.05 - 09.10
|
FELLESFORBUNDET Jørn Eggum, forbundsleder Dag Odnes Jørgen Kaurin
|
09.10 - 09.15
|
TEKNA Lise Lyngsnes Randeberg, president Rasmus Benestad, seniorforsker Rune Baklien, seniorrådgiver
|
09.15 - 09.20
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Camilla Gramstad, miljøansvarlig Jarle Hammerstad, direktør for myndighetskontakt
|
09.20 - 09.25
|
NHO Ingebjørg Harto, kst. direktør næringspolitikk Per Øyvind Langeland, avdelingsdirektør Innovasjon og næringsutvikling Christoffer Sahl, rådgiver
|
09.25 - 09.30
|
ABELIA NHO Tarje Bjørgum, fagsjef Helse og klima Mari Berdal Djupvik, politisk rådgiver Hilde Widerøe Wibe, næringspolitisk direktør
|
09.30 - 09.35
|
NORSK OLJE OG GASS Erling Kvadsheim, direktør næringspolitikk Erlend Jordal, informasjonssjef
|
09.35 - 09.40
|
MARITIMT FORUM Tord Dale, daglig leder
|
09.40 - 09.55
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
09.55 - 10.00
|
ENERGI NORGE Eivind Heløe, kommunikasjonsdirektør Ingvar Solberg, næringspolitisk rådgiver Janne Stene, myndighetskontakt
|
10.00 - 10.05
|
NORSKE BOLIGBYGGELAGS LANDSFORBUND (NBBL) Thor Eek, adm.direktør Tore Johannesen, avdelingsdirektør
|
10.05 - 10.10
|
SMÅKRAFTFORENINGA Knut Olav Tveit, daglig leder Bjørn Lauritzen, styreleder
|
10.10 - 10.15
|
NORSK VARMEPUMPEFORENING Rolf Iver Mytting Hagemoen, daglig leder
|
10.15 - 10.20
|
NORSK FJERNVARME Heidi Juhler, daglig leder Trygve Mellvang-Berg, kommunikasjonssjef
|
10.20 - 10.25
|
NORSK SOLENERGIFORENING Åse Lekang Sørensen, generalsekretær
|
10.25 - 10.30
|
ELEKTROFORENINGEN (EFO) Per Øyvind Voie, fagdirektør næringspolitikk
|
10.30 - 10.35
|
NORSK ELBILFORENING Gjermund Skaar, politisk seniorrådgiver Christina Bu, generalsekretær Ida Warner, politisk rådgiver
|
10.35 - 10.40
|
AKERSHUS FYLKESKOMMUNE Anette Solli, fylkesordfører Øyvind Michelsen, fylkesdirektør plan, næring og miljø
|
10.40 - 10.55
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
10.55 - 11.00
|
Pause
|
11.00 - 11.05
|
FORUM FOR MILJØTEKNOLOGI Marianne Lie, sekretariatsleder
|
11.05 - 11.10
|
NORSK TEKNOLOGI Tore Strandskog, direktør næringspolitikk Andreas Aamodt, rådgiver
|
11.10 - 11.15
|
NORGES FORSKNINGSRÅD Fridtjof Unander, divisjonsdirektør Rune Volla, avdelingsdirektør
|
11.15 - 11.20
|
NORSK PETROLEUMSINSTITUTT Inger-Lise M. Nøstvik, generalsekretær Vedis K. Borstad, kommunikasjonsrådgiver
|
11.20 - 11.25
|
NOBIO - NORSK BIOENERGIFORENING Martin Kristensen, daglig leder
|
11.25 - 11.30
|
NORGES REDERIFORBUND (BEGGE SAKENE) Harald Solberg, viseadm. direktør Hanna Lee Behrens, avdelingsdirektør Tor Christian Sletner, rådgiver
|
11.30 - 11.35
|
ENERGIGASS NORGE (BEGGE SAKENE) Tore Woll, daglig leder Leiv Arne Marhaug, styreleder
|
11.35 - 11.40
|
NORSK INDUSTRI (BEGGE SAKENE) Knut Sunde, direktør Øyvind Slåke, fagsjef Ole Børge Yttredal, direktør Lars Gørvell-Dahl, bransjesjef
|
11.40 - 12.00
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
12.00 - 12.30
|
Pause
|
12.30 - 12.35
|
NORSKE ARKITEKTERS LANDSFORBUND Øystein Bull-Hansen, prosjektleder Petter Haug, avdelingsleder Tor Inge Hjemdal, fagsjef
|
12.35 - 12.40
|
BYGGENÆRINGENS LANDSFORENING, BNL Øyvind Skarholt, adm.direktør Byggevareindustriens forening Trine Dyrstad Pettersen
|
12.40 - 12.45
|
BRYGGERI- OG DRIKKEVAREFORENINGEN Petter Nome, direktør
|
12.45 - 12.50
|
AVFALL NORGE Nancy A. Strand, adm. direktør Henrik Lystad, fagsjef
|
12.50 - 12.55
|
RAMMEVILKÅR 2015 Torbjørn Leidal, prosjektleder
|
12.55 - 13.00
|
KS Kjetil Bjørklund, fagleder
|
13.00 - 13.05
|
NORSK VANN Toril Hofshagen, direktør
|
13.05 - 13.10
|
VANNREGION VEST-VIKEN, BUSKERUD FYLKESKOMMUNE Jon-Andreas Kolderup, leder av vannregion Vest-Viken Hilde Reine, teamleder plan og ressurs
|
13.10 - 13.15
|
VEST-AGDER FYLKESKOMMUNE Tore Askildsen, fylkesvaraordfører Trond S. Kristiansen
|
13.15 - 13.30
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
13.30 - 13.35
|
NORGES KULTURVERNFORBUND Jan Solberg, generalsekretær Lise Tveit, rådgiver Torill Johnsen, styrenestleder
|
13.35 - 13.40
|
FORTIDSMINNEFORENINGEN Ola H. Fjeldheim, generalsekretær
|
13.40 - 13.45
|
NORSK FORENING FOR FARTØYVERN Hedda Lombardo, generalsekretær Christian Lien Jensen, rådgiver
|
13.45 - 13.50
|
FARTØYVERNSENTRENES FELLESRÅD Randi Baartvedt, direktør Hardanger og Voss museum Jon Helge Aas, daglig leder Bredalsholmen Dokk og fartøyvernsenter Terje Flaaten-Stokkan, direktør Nord-Norsk fartøyvernsenter Åsmund Kristiansen, avdelingsleder Fartøyvern, Hardanger fartøyvernsenter
|
13.50 - 13.55
|
INDUSTRIANLEGGENES FELLESRÅD Per Harald Grue, styreleder
|
13.55 - 14.00
|
STIFTELSEN VEGAØYAN VERDENSARV André Møller, ordfører
|
14.00 - 14.05
|
KA ARBEIDSGIVERORGANISASJON FOR KIRKELIGE VIRKSOMHETER Øyvind Håbrekke, kommunikasjonssjef Øystein Dahle, direktør Oddbjørn Sørmoen
|
14.05 - 14.15
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
14.15 - 14.20
|
Pause
|
14.20 - 14.25
|
NORSK BONDE - OG SMÅBRUKARLAG Ann Merete Furuberg, leder John Petter Løvstad, ass. generalsekretær
|
14.25 - 14.30
|
NORGES BONDELAG Anne Hansdatter Kismul, politisk rådgiver Finn Erlend Ødegård, ass. næringspolitisk sjef
|
14.30 - 14.35
|
NORGES SKOGEIERFORBUND Erik Lahnstein, adm. direktør Nils Bøhn, direktør
|
14.35 - 14.40
|
DET NORSKE SKOGSELSKAP Johan C. Løken, styreleder Trygve Enger, adm. direktør
|
14.40 - 14.45
|
SKOGNÆRINGA KYST SA Kjersti Kinderås, daglig leder Helge Kårstad, prosjektansvarlig
|
14.45 - 14.50
|
NORSKE LAKSEELVER Torfinn Evensen, generalsekretær Erik Sterud, fagsjef
|
14.50 - 14.55
|
NORGES JEGER- OG FISKERFORBUND Øyvind Fjeldseth, fiskekonsulent Siri Parmann, fagsjef
|
14.55 - 15.05
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
15.05 - 15.10
|
Pause
|
15.10 - 15.15
|
SJØMAT NORGE Aina Valland, direktør næringsutvikling og samfunnskontakt Henrik Stenwig, direktør miljø og helse
|
15.15 - 15.20
|
DEN NORSKE TURISTFORENING Anne Mari Aamelfot Hjelle, fagsjef naturforvaltning Nils Øveraas, generalsekretær
|
15.20 - 15.25
|
NORSK FRILUFTSLIV Lasse Heimdal, generalsekretær Siri Meland, friluftspolitisk rådgiver Dag Kaas, styreleder
|
15.25 - 15.30
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Steinar Saghaug, styreleder Marianne Sanderud, rådgiver Morten Dåsnes, daglig leder
|
15.30 - 15.35
|
NORGES IDRETTSFORBUND Anja Veum, leder utviklingsavdelingen Per Tøien, leder idrettspolitisk avdeling
|
15.35 - 15.40
|
NORGES BEDRIFTSIDRETTSFORBUND Lotte Frost, kommunikasjons- og markedssjef Tom Erik Sundsbø, president
|
15.40 - 15.50
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
15.50 - 15.55
|
Pause
|
15.55 - 16.00
|
NATURVERNFORBUNDET Lars Haltbrekken, leder Arnodd Håpnes, fagleder Honorata Gajda, fagrådgiver
|
16.00 - 16.05
|
NATUR OG UNGDOM Arnstein Vestre, leder Gaute Eiterjord, 2. nestleder
|
16.05 - 16.10
|
WWF-NORGE Heidi Sørensen Trude Myhre Jon Bjartnes
|
16.10 - 16.15
|
SABIMA Christian Steel, generalsekretær
|
16.15 - 16.20
|
MILJØSTIFTELSEN ZERO Kåre Gunnar Fløystad, fagansvarlig Marius Gjerset, teknologiansvarlig
|
16.20 - 16.25
|
BELLONA Hallstein Havåg, fagsjef Sirin Engen, rådgiver CCS og EU/EØS-spørsmål
|
16.25 - 16.30
|
REGNSKOGFONDET Nils Hermann Ranum, leder kampanje- og policyavdelingen Lars Løvold, daglig leder
|
16.30 - 16.40
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|
16.40 - 16.45
|
FORSKNINGSINSTITUTTENES FELLESARENA, FFA Gunnar Jordfald, styremedlem
|
16.45 - 16.50
|
NATURVITERNE Merete Skaug, generalsekretær Vebjørn Knarrum, forbundsleder
|
16.50 - 16.55
|
FOKUS - FORUM FOR KVINNER OG UTVIKLINGSSPØRSMÅL Gro Lindstad, daglig leder Anita Sæbø, rådgiver
|
16.55 - 17.00
|
NORSK FORENING MOT STØY Ulf Winther, generalserketær Pål Jensen, seniorrådgiver Steven Gersh, seniorrådgiver
|
17.00 - 17.05
|
NOAH - FOR DYRS RETTIGHETER Kaisa Hautala, fagsjef bærekraft Siri Martinsen, leder
|
17.05 - 17.15
|
Spørsmål fra komiteens medlemmer til innlederne over
|