Funderud, Kjerstin Wøyen

Funderud, Kjerstin Wøyen (1970-)

Political Party:
Centre Party
Member of Parliament for
Østfold 2021-2025
Member:
The Standing Committee on Finance and Economic Affairs
Seniority:
0 years, 69 days

Go to photo gallery (in Norwegian)

Member of

The Election Committee

Substitute member
09.10.2021 - 30.09.2025

The Delegation to the Nordic Council

Substitute member
28.10.2021 - 30.09.2022

Biography

Unfortunately this biography is not yet available. Please check back later or contact us at web@stortinget.no