Lillehovde, Thor

Lillehovde, Thor (1948-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Sist innvalgt som vararepresentant for
Hedmark 2013-2017
Ansiennitet:
2 år, 218 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 03.04.1948 i Ringsaker, Hedmark
  • Sønn av skogsarbeider Sigmund Lillehovde (1920-1989) og husmor Gerd Elvsveen (1921-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 4 for Hedmark, 1997 - 2001, A.
  • Vararepresentant nr 1 for Hedmark, 2009 - 2013, A.
  • Vararepresentant nr 2 for Hedmark, 2013 - 2017, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 01.10.2009-11.11.2011 for Knut Storberget.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Justiskomiteen, 20.10.2009 - 11.11.2011

Medlemskap i delegasjoner

  • 2009-2013

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk råd, 27.10.2011 - 11.11.2011

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Folkeskole 1955-1962
  • Realskole 1962-1965
  • Yrkesskole 1965-1966

Yrke

  • Standard telefon og kabelfabrikk 1966-1969
  • Produksjon gravemaskiner, mekanisk industri, AS Hymas 1969-1991

Medaljer og utmerkelser m.m.

  • H. M. Kongens fortjenestemedalje i gull 2007

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Ringsaker kommunestyre 1979-1983, medlem 1983-1987, varaordfører 1987-1991, ordfører 1991-1995, 1995-1999, 1999-2003, 2003-2007

Offentlige verv

  • Medlem Forliksrådet, Furnes/Brumunddal 1979-1987
  • Medlem Regionrådet, Hamar 1999-2007
  • Domsmann Tingretten, Eidsivating fra 2007

Tillitsverv i partier

  • Medlem Styret i Brumunddal A 1977-1983
  • Medlem Styret i Hedmark A 1986-1990
  • Medlem Styret i Ringsaker A 1991-2007

Tillitsverv i organisasjoner

  • Leder Styret i Nybygda idrettslag 1986-1988
  • Medlem Styret i Brumunddal Allinaseidrettslag fra 2007
  • Nestleder Styret i RingsakerOperaen fra 2007
  • Leder Styret i Åstdalen Løypeselskap fra 2007

Andre administrative verv

  • Medlem Styret for Næringsmiddeltilsynet, Hamarregionen 1996-2003
  • Leder Styret for Mesna Kraftselskap 1996-2002
  • Medlem Styret for Hamarregionen Energiverk AS 1996-2002
  • Medlem Styret for Hamar og Omegn Boligbyggelag 2000-2004
  • Medlem Styret for LabNett AS 2001-2003
  • Medlem Styret for Eidsiva Energi AS 2002-2007
  • Medlem Styret for Coop Innlandet fra 2007