Håheim, Stine Renate

Håheim, Stine Renate (1984-)

Parti:
Arbeiderpartiet
Representant
for Oppland 2013-2017
Medlem :
Kommunal- og forvaltningskomiteen
Ansiennitet:
5 år, 319 dager

Gå til bildegalleri

Biografi

Personalia

  • Født 13.05.1984 i Oslo
  • Datter av politiførstebetjent Osvald Håheim (1956-) og psykiatrisk hjelpepleier Torild Kulhuset (1958-)

Stortingsperioder

  • Vararepresentant nr 1 for Oppland, 2009 - 2013, A.
  • Representant nr 6 for Oppland, 2013 - 2017, A.

Vararepresentasjoner

  • Møtte fast som representant 20.10.2009-30.09.2013 for Rigmor Aasrud.

Medlemskap i stortingskomiteer

  • 2009-2013

    Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 16.11.2011 - 30.09.2013
    Varamedlem, Valgkomiteen, 05.11.2009 - 30.09.2013
    Medlem, Justiskomiteen, 22.10.2009 - 16.11.2011

    2013-2017

    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 17.10.2013 - 30.09.2017
    Varamedlem, Valgkomiteen, 08.10.2013 - 30.09.2017

Medlemskap i delegasjoner

  • 2013-2017

    Varamedlem, Stortingets delegasjon til Nordisk Råd, 24.10.2013 - 30.09.2014

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Aurdal barneskole 1991-1997
  • Nord-Aurdal ungdomsskole 1997-2000
  • Valdres vgs., allmenne fag 2000-2003
  • Høgskolen i Lillehammer, bachelor i samtidshistorie 2004-2006 (ikke fullført)
  • Lektor- og adjunktprogrammet, historie og statsvitenskap, UiO 2006-2008

Yrke

  • Renhold og kjøkkenpersonell, Danabu Kongsgård 1997-1999 (deltid)
  • Butikkmedarbeider, Brustad Sko og klær 1998-2001 (sommerjobb)
  • Servitør, Aurdal Kro og catering 2000-2002 (deltid)
  • Butikkmedarbeider, Notabene 2002-2003 (deltid)
  • Assistent, Distriktspsykiatrisk senter, avd. Aurdal 2003-2008 (ferievikar)
  • Fylkessekretær, AUF i Oppland 2003-2004
  • Studentmedarbeider, LO 2007-2008 (deltid 20%)
  • Valgkamprådgiver, Arbeiderpartiene på Hadeland 2007
  • Kvinnesekretær, Nei til EU 2008 (delttid 20%)
  • Informasjonsrådgiver, Rådet for Kurdernes rettigheter 2009 (deltid 20%)
  • Valgkamprådgiver, Oppland Arbeiderparti 2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Nord-Aurdal formannskap 2003-2007

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Oppland 2007-2009

Offentlige verv

  • Nestleder Trafikksikkerhetsutvalget, Oppland 2007-2008

Tillitsverv i partier

  • Nestleder AUF i Oppland 2002-2003, leder 2004-2006
  • Medlem Styret i Oppland A 2004-2005
  • Medlem Landsstyret i AUF 2004
  • Medlem Sentralstyret i AUF 2006

Tillitsverv i organisasjoner

  • Nestleder Oppland Nei til EU 2004-2006
  • Medlem Representantskapet for Fellesutvalget for Palestina 2007