Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Hanekamhaug, Mette ( 1987- )

Fremskrittspartiet
Vararepresentant for Møre og Romsdal 2013-2017
Ansiennitet: 4 år, 0 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 04.06.1987 i Molde, Møre og Romsdal
Datter av vedlikeholdsleder Per Hanekamhaug (1954-) og servicearbeider Inger Hanekamhaug (1959-)

Stortingsperioder

Representant nr 9 for Møre og Romsdal, 2009 - 2013, FrP.
Vararepresentant nr 1 for Møre og Romsdal, 2013 - 2017, FrP.

Medlemskap i stortingskomiteer

2009-2013

Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den Interparlamentariske Union (IPU), 05.11.2009 - 30.09.2013

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Telemark høyskole, ex.phil, ex.fac, tverrkulturell kommunikasjon
  • Handelshøgskolen BI, PR og kommunikasjonsledelse
  • Handelshøgskolen BI, markedsøkonom
  • Sellanrå barneskole
  • Bekkevoll ungdomsskole
  • Romsdal vgs., medier og kommunikasjon

Yrke

  • Prosjektmedarbeider, d:mo 2003-2003
  • Butikkmedarbeider, Til Bords 2004-2006
  • Hospitant, FrPs stortingsgruppe 2007-2008
  • Medarbeider, JCP eventbyrå 2008-2009

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Molde kommunestyre 2007-2009

Fylkespolitisk aktivitet

  • Medlem fylkesting, Møre og Romsdal 2007-2009

Tillitsverv i partier

  • Formann Molde FpU 2003-2005
  • Studieleder Møre og Romsdal FpU 2004-2005, politisk nestleder 2005-2006, formann 2006-2006
 

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget