Støttemeny
Hovedmeny
Søk
Lokalmeny
Hovedinnhold
Bunntekst
Hold Ctrl-tasten nede (Cmd-tasten på Mac).
Trykk på + for å forstørre eller – for å forminske.
Skriv ut siden Skriv ut    Meld feil Meld feil      

Werp, Anders B. ( 1961- )

Høyre
E-post: anders.werp@stortinget.no
Representant for Buskerud 2013-2017
Første nestleder: Justiskomiteen
Ansiennitet: 4 år, 206 dager
Finn representantens talerinnlegg

Biografi

Personalia

Født 16.12.1961 i Øvre Eiker, Buskerud
Sønn av gårdbruker Bjørn Andreas Bjørnsen Werp (1935-) og husmor/sekretær Gjyri Braathen (1936-)

Stortingsperioder

Vararepresentant nr 3 for Buskerud, 1997 - 2001, H.
Vararepresentant nr 2 for Buskerud, 2001 - 2005, H.
Representant nr 7 for Buskerud, 2009 - 2013, H.
Representant nr 5 for Buskerud, 2013 - 2017, H.

Medlemskap i stortingskomiteer

2009-2013

Medlem, Justiskomiteen, 20.10.2009 - 30.09.2013

2013-2017

Første nestleder, Justiskomiteen, 22.10.2013 - 30.09.2017
Medlem, Justiskomiteen, 17.10.2013 - 22.10.2013

Medlemskap i spesialkomiteer, interne styrer og utvalg m.m.

2009-2013

Medlem, Den særskilte komité til å behandle redegjørelse fra justisministeren og forsvarsministeren i Stortingets møte 10. november 2011 om angrepene 22. juli, 17.11.2011 - 08.03.2012

Medlemskap i delegasjoner

2009-2013

Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Den vesteuropeiske unions (VEUs) parlamentariske forsamling, 22.10.2009 - 30.06.2011

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnskole, Skotselv og Hokksund 1968-1977
  • Grunnkurs skogbruk, Kongsberg 1977-1979
  • Bjørkelangen vgs. 1979-1980
  • Skogbrukerkurs, Osen 1980-1981
  • Skogskole, skogtekniker, Steinkjer 1983-1985
  • Bedriftsøkonom, Bedriftsøk. institutt 1985-1986
  • Sjefskurs, Forsvarets høgskole 2009

Yrke

  • Gårdarbeid
  • Drammensdistriktets Skogeierforening 1987-1988
  • Norges Skogeierforbund 1989-1999

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Øvre Eiker kommunestyre 1995-1999, ordfører 1999-2003, 2003-2007, 2007-2009

Fylkespolitisk aktivitet

  • Varamedlem fylkesting, Buskerud 1995-1999, medlem 1999-2003, 2003-2007

Offentlige verv

  • Leder Styret for Nasjonalt kompetansesenter for fri programvare AS, Drammensregionen 2007-2009
  • Medlem Styringsgruppen for Vestregionen til 2009
  • Medlem Rådet for Drammensregionen til 2009
  • Medlem Styret for Kongsbergregionen til 2009

Tillitsverv i partier

  • EU-ansvarlig Styret for Øvre Eiker Høyre 1993-1994, medlem 1993-1994, leder 1994-1998
  • Medlem Høyres sentralstyre 1998-2008
  • Leder Styret for Buskerud Høyre 1998-2008, medlem fra 2009

Tillitsverv i organisasjoner

  • Medlem Hovedkomiteen for skiflyvning-VM i Vikersund 2012 fra 2010
 

Tilhører

Høyre
Buskerud

Første nestleder Justiskomiteen,
22.10.2013 - 30.09.2017

Stortinget
0026 Oslo
Sentralbord 23 31 30 50

Stortingets
informasjonstjeneste
Telefon 23 31 33 33

 

Ansvarlig redaktør: Eli Pauline Fiskvik
Nettredaktør: Lars Henie Barstad
Om stortinget.no  Åpne data på Stortinget