Engen-Helgheim, Jon

Engen-Helgheim, Jon (1981-)

Parti:
Fremskrittspartiet
Representant for
Buskerud 2017-2021
Første nestleder
Kommunal- og forvaltningskomiteen
Ansiennitet:
2 år, 280 dagar

Gå til biletgalleri

Tilhøyrer

Kommunal- og forvaltningskomiteen

Første nestleder
30.01.2020 - 30.09.2021

Fremskrittspartiet

Varamedlem gruppestyret
28.01.2020 - 30.09.2021

Biografi

Personalia

  • Fødd 21.08.1981 i Nedre Eiker, Buskerud
  • Son av Lærer Ove Helgheim (1952-) og Vera Eriksen

Stortingsperiodar

  • Representant nr 7 for Buskerud, 2017 - 2021, FrP.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2017-2021

    Medlem, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 12.10.2017 - 30.01.2020
    Første nestleder, Kommunal- og forvaltningskomiteen, 30.01.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i gruppestyre

  • 2017-2021

    Varamedlem gruppestyret, Fremskrittspartiet, 28.01.2020 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Grunnskole 1988-1997

Yrke

  • Anleggsgartner, Anleggsgartnermester Bjørn Bekkevold AS 1998-2003
  • Selger Accept Servicepartner AS 2003-2009
  • Driftssjef Accept Servicepartner AS 2009-2017

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Varamedlem Drammen bystyre 2007-2011, medlem 2011-2015, 2015-2017
  • Medlem Drammen formannskap 2011-2015

Tillitsverv i parti

  • Leder Drammen FrP 2008
  • Leder Buskerud FpU 2009-2011
  • Politisk nestleder Buskerud FrP 2014-2016