Strandskog, Camilla

Strandskog, Camilla (1984-)

Parti:
Høyre
Representant for
Oslo 2017-2021
Medlem
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
1 år, 249 dagar

Gå til biletgalleri

Strandskog, Camilla møter fast for Astrup, Nikolai.

Biografi

Personalia

  • Fødd 04.12.1984 i Oslo
  • Dotter av Tore Strandskog (1957-) og Annette Lundgaard (1956-)

Stortingsperiodar

  • Vararepresentant nr 5 for Oslo, 2013 - 2017, H.
  • Vararepresentant nr 3 for Oslo, 2017 - 2021, H.

Vararepresentasjonar

  • Møtte fast som representant 02.04.2020-30.09.2021 for Nikolai Astrup.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2017-2021

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 16.04.2020 - 30.09.2021

Medlemskap i regjering

  • Politisk rådgiver, Nærings- og fiskeridepartementet, 21.09.2015 - 30.11.2018

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Bachelor i statsvitenskap ved Universitetet i Oslo 2004-2007
  • Master i rettsvitenskap ved Universitetet i Oslo 2008-2015

Verv

Offentlege verv

  • Studentrepresentant Universitetsstyret i Oslo, Oslo 2007-2008

Tillitsverv i parti

  • Sentralstyremedlem Unge Høyre 2008-2010, Nestleder 2010-2012
  • Byrådssekretær Byrådet i Oslo 2011-2014
  • Medlem Arbeidsutvalget i Oslo Høyre 2018