Innvalde frå 1945 -

Her finn du oversyn over alle representantar valde inn ved stortingsval og vararepresentantane deira heilt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert representantliste
Sør-Trøndelag

Vararepresentantar for Høyre

  1. Gimse, Guro Angell Høyre
  2. Vollan, Ove Høyre
  3. Dalseg, Ingvill Høyre
  4. Haugrønning, Niklaus Høyre
  5. Nilsskog, Sindre Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Espnes, Geir Arild Senterpartiet
  2. Løvik, Marte Senterpartiet
  3. Fenes, Vegard Frøseth Senterpartiet
  4. Jagtøyen, Jorid Oliv Senterpartiet

Vararepresentantar for Sosialistisk Venstreparti

  1. Berger, Mona Sosialistisk Venstreparti
  2. Morabit, Nisrin Sosialistisk Venstreparti
  3. Trondal, Rakel Therese Skårslette Sosialistisk Venstreparti
  4. Salvesen, Bjørn Einar Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentantar for Venstre

  1. Eivindsen, Tove Venstre
  2. Anda, Torgeir Venstre
  3. Nakken, Jens-Fredrik Venstre
  4. Eikset, Barbro Brønner Venstre
Vestfold

Faste representantar

  1. Løvaas, Kårstein Eidem Høyre
  2. Andersen, Dag Terje Arbeiderpartiet
  3. Stordalen, Morten Fremskrittspartiet
  4. Westgaard-Halle, Lene Høyre
  5. Aasen-Svensrud, Maria Arbeiderpartiet
  6. Larsen, Erlend Høyre
  7. Grimstad, Carl-Erik Venstre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Balisany, Lozan Arbeiderpartiet
  2. Høiberg, Arve Arbeiderpartiet
  3. Lee, Liselotte Aune Arbeiderpartiet
  4. Vasvik, Truls Arbeiderpartiet
  5. Antonsen, Trude Viola Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Eriksen, Ellen Fremskrittspartiet
  2. Svendsrud, Bjørn-Kristian Fremskrittspartiet
  3. Andersen, Vidar Fremskrittspartiet
  4. Hauan, Anne Grethe Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Sølversen, Renate Høyre
  2. Wold, Henning Høyre
  3. Hanssen, Mathias Willassen Høyre
  4. Surlien, Kristin Moe Høyre
  5. Strømøy, Anne Høyre
  6. Haldorsen, Anette Kruhaug Høyre

Vararepresentantar for Venstre

  1. Rørvik, Kari-Lise Venstre
  2. Berg, Per Martin Venstre
  3. Haugan, Suzy Christina Venstre
  4. Hjardar, Kim Venstre
Østfold

Faste representantar

  1. Lauvås, Stein Erik Arbeiderpartiet
  2. Schou, Ingjerd Høyre
  3. Leirstein, Ulf Fremskrittspartiet
  4. Bjørnebekk-Waagen, Elise Arbeiderpartiet
  5. Pettersen, Tage Høyre
  6. Hansen, Svein Roald Arbeiderpartiet
  7. Myhrvold, Ole André Senterpartiet
  8. Wiborg, Erlend Fremskrittspartiet
  9. Øvstegård, Freddy André Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Jacobsen, Siv Henriette Arbeiderpartiet
  2. Sigmundstad, Arve Arbeiderpartiet
  3. Martinsen, Siri Arbeiderpartiet
  4. Rehman, Shakeel Arbeiderpartiet
  5. Agnalt, Cecilie Arbeiderpartiet
  6. Martinsen-Evje, Sindre Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Laabak, Bjørnar Fremskrittspartiet
  2. Ohle, Rowena von Fremskrittspartiet
  3. Stensrød, Bente Frederikke Fremskrittspartiet
  4. Nordtug, Julia Sanna Maria Brännström Fremskrittspartiet
  5. Andersen, Eva Kristin Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Gåsvatn, Monica Carmen Høyre
  2. Edquist, Thor Høyre
  3. Kristiansen, Rolf-Jonas Ringen Høyre
  4. Thuen, Gretha Evelin Høyre
  5. Unaas, Erik Mogens Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Tvete, Elin Senterpartiet
  2. Grimstad, Johan Edvard Senterpartiet
  3. Brandsrud, Sylvia Senterpartiet
  4. Ekroll, Tor Petter Senterpartiet

Vararepresentantar for Sosialistisk Venstreparti

  1. Eidsvold, Camilla Sørensen Sosialistisk Venstreparti
  2. Christensen, Leif Sosialistisk Venstreparti
  3. Glad, Monica Skeide Sosialistisk Venstreparti
  4. Syversen, Svein Sosialistisk Venstreparti