Innvalde frå 1945 -

Her finn du oversyn over alle representantar valde inn ved stortingsval og vararepresentantane deira heilt tilbake til 1945.

Sortert og gruppert representantliste
Telemark

Faste representantar

  1. Aasland, Terje Arbeiderpartiet
  2. Abrahamsen, Solveig Sundbø Høyre
  3. Hoksrud, Bård Fremskrittspartiet
  4. Vågslid, Lene Arbeiderpartiet
  5. Sem-Jacobsen, Åslaug Senterpartiet
  6. Bekkevold, Geir Jørgen Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Bjørnø, Christian Tynning Arbeiderpartiet
  2. Wiik, Lise Solveig Arbeiderpartiet
  3. Boulifa, Jonas Bugtene Arbeiderpartiet
  4. West, Mari Aaby Arbeiderpartiet
  5. Skjervagen, Erik Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Olsen, Stine Margrethe Knutsdatter Fremskrittspartiet
  2. Løvsjø, Adrian Ness Fremskrittspartiet
  3. Halvorsen, Magnus Fremskrittspartiet
  4. Skræi, Tarjei Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Schäffer, Emilie Høyre
  2. Lykke, Per Høyre
  3. Farahmand, Mahmoud Høyre
  4. Johnsen, Marius Roheim Høyre

Vararepresentantar for Kristelig Folkeparti

  1. Thürmer, Hanne Kristelig Folkeparti
  2. Enger, Geir Christian Kristelig Folkeparti
  3. Smenes, Ellen O. Kristelig Folkeparti
  4. Rambekk, Anders Kristelig Folkeparti

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Urbø, Olav Senterpartiet
  2. Herum, Heidi Senterpartiet
  3. Lien, Robert Senterpartiet
  4. Eide, Beate Marie Dahl Senterpartiet
Troms

Faste representantar

  1. Myrseth, Cecilie Arbeiderpartiet
  2. Gudmundsen, Kent Høyre
  3. Amundsen, Per-Willy Fremskrittspartiet
  4. Borch, Sandra Senterpartiet
  5. Henriksen, Martin Arbeiderpartiet
  6. Fylkesnes, Torgeir Knag Sosialistisk Venstreparti

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Opsal, Kari-Anne Arbeiderpartiet
  2. Kjær, Eirin Kristin Arbeiderpartiet
  3. Bongo, Torbjørn Arbeiderpartiet
  4. Nyvoll, Hilde Anita Arbeiderpartiet
  5. Foshaug, Nils-Ole Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Wilsgård, Kristian P. Fremskrittspartiet
  2. Iversen, Hanne Caroline S. Fremskrittspartiet
  3. Hov, Ida Gårseth Fremskrittspartiet
  4. Eilertsen, Kristian Fremskrittspartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Alexandrova, Regina Høyre
  2. Sivertsen, Geir Inge Høyre
  3. Mustaparta, Einar Jahre Høyre
  4. Nilsen, Ragnhild Berg Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Leiros, Svein Oddvar Senterpartiet
  2. Eriksen, Karin Senterpartiet
  3. Johnsen, Torgeir Senterpartiet
  4. Håkstad, Rikke Senterpartiet

Vararepresentantar for Sosialistisk Venstreparti

  1. Gregussen, Katrine Boel Sosialistisk Venstreparti
  2. Rohde, Bjarne Sosialistisk Venstreparti
  3. Hansen, Siv Elin Sosialistisk Venstreparti
  4. Hetta, Eva Sandersen Sosialistisk Venstreparti
Nord-Trøndelag

Faste representantar

  1. Kjerkol, Ingvild Arbeiderpartiet
  2. Arnstad, Marit Senterpartiet
  3. Grande, Arild Arbeiderpartiet
  4. Agdestein, Elin Rodum Høyre
  5. Skjelstad, André N. Venstre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Nordmelan, Jorid Juliussen Arbeiderpartiet
  2. Skjervø, Gaute Børstad Arbeiderpartiet
  3. Lagesen, May Britt Arbeiderpartiet
  4. Hellesø, Amund Arbeiderpartiet
  5. Mevassvik, Anne Marit Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Høyre

  1. Eiden, Pål Sæther Høyre
  2. Kiær, Anders Høyre
  3. Almli, Anna Konstanse Holan Høyre
  4. Sjøvold, Silje Heggdal Høyre

Vararepresentantar for Senterpartiet

  1. Gram, Bjørn Arild Senterpartiet
  2. Dille, Randi Senterpartiet
  3. Delbekk, Magnus Wåtland Senterpartiet
  4. Bach, Steinar Senterpartiet

Vararepresentantar for Venstre

  1. Holm, Anne Cecilie Venstre
  2. Brandsås, Knut Øye Venstre
  3. Krystad, Eli Anne Venstre
  4. Eggen, Leif Venstre
Sør-Trøndelag

Faste representantar

  1. Giske, Trond Arbeiderpartiet
  2. Helleland, Linda C. Hofstad Høyre
  3. Hansen, Eva Kristin Arbeiderpartiet
  4. Bjørnstad, Sivert Fremskrittspartiet
  5. Greni, Heidi Senterpartiet
  6. Lønseth, Mari Holm Høyre
  7. Asphjell, Jorodd Arbeiderpartiet
  8. Haltbrekken, Lars Sosialistisk Venstreparti
  9. Leirtrø, Kirsti Arbeiderpartiet
  10. Gunnes, Jon Venstre

Vararepresentantar for Arbeiderpartiet

  1. Torve, Kristian Arbeiderpartiet
  2. Nilsen, Pål Sture Arbeiderpartiet
  3. Øyangen, Gunhild Elise Arbeiderpartiet
  4. Bjerkås, Marit Arbeiderpartiet
  5. Güven, Ferhat Arbeiderpartiet
  6. Vintervold, Hans Arbeiderpartiet
  7. Flakne, Gunn Elin Arbeiderpartiet

Vararepresentantar for Fremskrittspartiet

  1. Sandaune, Lill Harriet Fremskrittspartiet
  2. Overland, Tormod Fremskrittspartiet
  3. Gilde, Anita Fremskrittspartiet
  4. Angelvik, Roy Arild Fremskrittspartiet