Wilkinson, Nicholas

Wilkinson, Nicholas (1988-)

Parti:
Sosialistisk Venstreparti
Representant for
Akershus 2017-2021
Medlem
Helse- og omsorgskomiteen
Ansiennitet:
1 år, 329 dagar

Gå til biletgalleri

Sangtarash, Sheida er vararepresentant for Wilkinson, Nicholas som er i permisjon.

Biografi

Personalia

  • Fødd 15.03.1988 i Lillehammer, Oppland
  • Son av Psykiater Simon Wilkinson (1948-) og Avdelingsleder, Barne- og Likestillingsdepartementet Ragnhild Bendiksby

Stortingsperiodar

  • Representant nr 12 for Akershus, 2017 - 2021, SV.

Medlemskap i stortingskomitear

  • 2017-2021

    Medlem, Helse- og omsorgskomiteen, 12.10.2017 - 30.09.2021

Medlemskap i delegasjonar

  • 2017-2021

    Personlig varamedlem, Stortingets delegasjon til Organisasjonen for sikkerhet og samarbeid i Europas (OSSEs) parlamentariske forsamling, 07.11.2017 - 30.09.2021

Utdanning og yrkeserfaring

Utdanning

  • Kolbotn barneskole, Oppegård 1995-2001
  • Ingieråsen ungdomsskole, Oppegård 2001-2004
  • Ski videregående skole, dramalinjen 2004-2007 (studiekompetanse)
  • Spesiell studiekompetanse, Sonans 2007-2008
  • University of Manchester, Bachelor i politikk, filosofi og økonomi 2008-2011
  • University of Manchester, Master i politisk økonomi (finans og arbeidsliv) 2011-2012

Yrke

  • Hospitant, SVs stortingsgruppe 2013-2013
  • Fylkessekretær, Akershus SV 2013-2014
  • Rådgiver, Forandringsfabrikken 2016-2016

Medaljar og utmerkingar m.m.

  • Jean Monnet Prize of Excellence, best MA dissertation 2012

Verv

Kommunalpolitisk aktivitet

  • Medlem Oppegård kommunestyre 2007-2011

Offentlege verv

  • Medlem Utlendingsnemnda, Oslo 2013-2015

Tillitsverv i parti

  • Diverse styreverv Oppegård SV 2008-2016
  • Medlem av fylkesstyret Akershus SV 2012-2013
  • Leder Sosialistisk Ungdom 2014-2016