Dagens møtande

Her finn du ei oversikt over kva for nokre representantar som møter i Stortinget i dag. Lista inneheld alle innvalde eller fast møtande representantar for inneverande periode. I parantes etter namnet står det kven representanten møter fast for, eller eventuelt om representanten er i permisjon og kven som møter som vara. Bruk fanene for å sortera lista.

Tidlegare storting

Oversikta «innvalde frå 1945-» inneheld oversikt over alle innvalde representantar og vararepresentantar inndelt etter valperiode. Innvalde frå 1945-.

Finn representant

Sortert og gruppert representantliste
Stortingspresidenten er unntatt fagkomitémedlemskap
11 Trøen, Tone Wilhelmsen H
Arbeids- og sosialkomiteen
7 Saudland, Gisle Meininger FrP
31 Christoffersen, Lise A
33 Lundteigen, Per Olaf Sp
45 Riise, Kristian Tonning H
60 Nyborg, Torill Selsvold (Møter fast for Hareide, Knut Arild) KrF
83 Aasrud, Rigmor A
93 Lunde, Heidi Nordby H
112 Hagerup, Margret H
122 Lerbrekk, Solfrid SV
141 Grande, Arild A
164 Bjørnebekk-Waagen, Elise A
168 Wiborg, Erlend FrP
Energi- og miljøkomiteen
23 Aukrust, Åsmund A
37 Sjåstad, Runar A
61 Eskeland, Liv Kari (Møter fast for Solberg, Erna) H
62 Grung, Ruth A
67 Norderhus, Else-May A
70 Dale, Jon Georg FrP
89 Kjenseth, Ketil V
100 Bastholm, Une MDG
102 Heggelund, Stefan H
104 Eide, Espen Barth A
119 Simonsen, Aase (Møter fast for Bru, Tina) H
120 Halleland, Terje FrP
126 Storehaug, Tore KrF
136 Borch, Sandra Sp
151 Haltbrekken, Lars SV
157 Westgaard-Halle, Lene H
167 Myhrvold, Ole André Sp
Familie- og kulturkomiteen
4 Lossius, Jorunn Gleditsch (Møter fast for Ropstad, Kjell Ingolf) KrF
6 Henriksen, Kari A
18 Gulati, Himanshu FrP
32 Johnsen, Kristin Ørmen H
41 Haukland, Marianne (Møter fast for Bakke-Jensen, Frank) H
42 Trettebergstuen, Anette A
56 Hjemdal, Silje FrP
131 Sem-Jacobsen, Åslaug Sp
144 Giske, Trond A
160 Grimstad, Carl-Erik V
165 Pettersen, Tage H
169 Øvstegård, Freddy André SV
Finanskomiteen
13 Limi, Hans Andreas FrP
21 Gjelsvik, Sigbjørn Sp
27 Linnestad, Anne Kristine (Møter fast for Asheim, Henrik) H
43 Vedum, Trygve Slagsvold Sp
58 Knutsen, Eigil A
66 Listhaug, Sylvi FrP
71 Bjørdal, Fredric Holen A
72 Soleim, Vetle Wang H
95 Kaski, Kari Elisabeth SV
98 Kapur, Mudassar H
99 Moxnes, Bjørnar R
100 Bastholm, Une MDG
107 Elvestuen, Ola V
110 Tajik, Hadia A
116 Stokkebø, Aleksander (Møter fast for Høie, Bent) H
124 Heggø, Ingrid A
126 Storehaug, Tore KrF
142 Agdestein, Elin Rodum H
147 Bjørnstad, Sivert FrP
166 Hansen, Svein Roald A
Helse- og omsorgskomiteen
2 Mørland, Tellef Inge A
3 Bruun-Gundersen, Åshild FrP
22 Wilkinson, Nicholas SV
26 Moflag, Tuva A
55 Toppe, Kjersti Sp
77 Freiberg, Kjell-Børge FrP
86 Hagebakken, Tore A
108 Strandskog, Camilla (Møter fast for Astrup, Nikolai) H
109 Stensland, Sveinung H
118 Liadal, Hege Haukeland A
132 Bekkevold, Geir Jørgen KrF
139 Kjerkol, Ingvild A
145 Lønseth, Mari Holm H
159 Larsen, Erlend H
Justiskomiteen
5 Foss, Ingunn H
19 Schytz, Solveig (Møter fast for Raja, Abid Q.) V
25 Kjos, Kari Kjønaas FrP
47 Mehl, Emilie Enger Sp
52 Frølich, Peter H
68 Klinge, Jenny Sp
97 Bøhler, Jan A
105 Eide, Petter SV
125 Melvær, Frida H
130 Vågslid, Lene A
135 Amundsen, Per-Willy FrP
158 Aasen-Svensrud, Maria A
Kommunal- og forvaltningskomiteen
8 Benestad, Norunn Tveiten H
10 Bransdal, Torhild KrF
34 Engen-Helgheim, Jon FrP
35 Gharahkhani, Masud A
48 Andersen, Karin SV
49 Trellevik, Ove H
51 Njåstad, Helge André FrP
54 Eidsheim, Torill H
74 Sivertsen, Eirik A
76 Nordlund, Willfred Sp
85 Thommessen, Olemic H
101 Staalesen, Siri Gåsemyr A
148 Greni, Heidi Sp
161 Lauvås, Stein Erik A
Kontroll- og konstitusjonskomiteen
1 Harberg, Svein H
24 Mathisen, Bente Stein (Møter fast for Sanner, Jan Tore) H
50 Rommetveit, Magne A
63 Breivik, Terje V
64 Bjørke, Nils T. Sp
111 Horne, Solveig FrP
146 Hansen, Eva Kristin A
155 Andersen, Dag Terje A
163 Leirstein, Ulf Uav
169 Øvstegård, Freddy André SV
Næringskomiteen
38 Strifeldt, Bengt Rune FrP
40 Iversen, Geir Adelsten Sp
44 Sandtrøen, Nils Kristen A
59 Nilsen, Tom-Christer H
73 Reiten, Steinar KrF
75 Ebbesen, Margunn H
78 Lyngedal, Åsunn A
87 Johansen, Morten Ørsal FrP
117 Pollestad, Geir Sp
127 Aasland, Terje A
133 Myrseth, Cecilie A
138 Fylkesnes, Torgeir Knag SV
143 Skjelstad, André N. V
149 Gimse, Guro Angell (Møter fast for Helleland, Linda Hofstad) H
154 Løvaas, Kårstein Eidem H
Transport- og kommunikasjonskomiteen
14 Jegstad, Nils Aage H
15 Myrli, Sverre A
36 Nævra, Arne SV
39 Olsen, Ingalill A
46 Johnsen, Tor André FrP
65 Orten, Helge H
79 Finstad, Jonny H
80 Mossleth, Siv Sp
88 Fasteraune, Bengt (Møter som representant for Odnes, Ivar som har gått bort) Sp
121 Hansen, Øystein Langholm A
128 Abrahamsen, Solveig Sundbø H
129 Hoksrud, Bård FrP
152 Leirtrø, Kirsti A
153 Gunnes, Jon V
156 Stordalen, Morten FrP
Utdannings- og forskningskomiteen
9 Grøvan, Hans Fredrik KrF
16 Kristensen, Turid H
17 Sandberg, Nina A
69 Emblemsvåg, Marianne Synnes H
81 Søttar, Hanne Dyveke FrP
82 Fagerås, Mona SV
84 Strand, Marit Knutsdatter Sp
106 Tybring-Gjedde, Mathilde (Møter fast for Søreide, Ine Eriksen) H
113 Solberg, Torstein Tvedt A
114 Steffensen, Roy FrP
134 Gudmundsen, Kent H
137 Henriksen, Martin A
140 Arnstad, Marit Sp
150 Asphjell, Jorodd A
Utenriks- og forsvarskomiteen
12 Huitfeldt, Anniken A
20 Elvenes, Hårek H
28 Kolberg, Martin A
29 Helleland, Trond H
30 Wold, Morten FrP
53 Christensen, Jette F. A
57 Lysbakken, Audun SV
90 Støre, Jonas Gahr A
91 Tetzschner, Michael H
92 Marthinsen, Marianne A
94 Jensen, Siv FrP
96 Grande, Trine Skei V
103 Tybring-Gjedde, Christian FrP
115 Toskedal, Geir Sigbjørn (Møter fast for Bollestad, Olaug Vervik) KrF
123 Navarsete, Liv Signe Sp
162 Schou, Ingjerd H