10.00 - 10.30
|
LO ,FELLESFORBUNDET, NORSK ARBEIDSMANDSFORBUND, NORSK TRANSPORTARBEIDSFORBUND, NORSK SJØMANNSFORBUND Fagforbundet, Norsk Flygerforbund, Norsk Kabinansattes forbund, Norsk Tjenestamannslag, Norsk Nærings- og nytelsesmiddelarbeiderforbund, Norsk Jernbaneforbund,Forbundet for ledelse og teknikk, Norsk Lokomotivmannsforbund, Norsk Sjøoffisersforbund, Postkom og Norsk Sjømannsforbund Kenneth Sandmo, LO Helge Haukland, NAF og leder av samferdselspolitisk utvalg Carl Ivar Delingsrud, Fagforbundet Odd Christian Øverland: Post Terje Samuelsen, NTF Alf Edvart Masternes, FLT Kjell Næss, NJF Jernbane Eirik Larsson, NLF Jernbane Jane B. Sæthre, NJF Jernbane Tor Erik Granum, NTL Luftfart Trond Erik Thorvaldsen, NAF Øystein Moen, Postkom
|
10.30 - 10.50
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE FOR LO
|
10.50 - 11.02
|
FFO (INKLUDERT SPØRSMÅL) Berit Therese Larsen, fagpolitisk leder Cato Lie, rådgiver Sverre Fuglerud, seksjonsleder NBF Henrik Peersen, generalsekretær Norsk Epilepsiforbund Anders Hegre, generalsekretær
|
|
Felles høring med tre høringsinstanser
|
11.02 - 11.06
|
TREINDUSTRIEN Heidi Finstad, administrerende direktør Tina Sletbak-Akerø, fagsjef, Næringspolitikk og utvikling
|
11.06 - 11.10
|
NORSKOG Benthe E. Løvenskiold, næringspolitisk sjef
|
11.10 - 11.14
|
NORGES SKOGEIERFORBUND Erik Lahnstein, adm. direktør Dag Skjølaas, rådgiver
|
11.14 - 11.20
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
Felles høring med fem høringsinstanser
|
11.20 - 11.24
|
NATURVERNFORBUNDET Silje Ask Lundberg, leder
|
11.24 - 11.28
|
NATUR OG UNGDOM Andreas Randøy, sentralstyremedlem Gaute Eiterjord, første nestleiar og sentralstyremedlem
|
11.28 - 11.32
|
SPIRE Anna Karlsson, leder Ida Morén Strømsø, klimautvalget Ane Serreli, organisatorisk nestleder
|
11.32 - 11.36
|
NASJONAL KYSTLEDGRUPPE Ola Sendstad, daglig leder Per Hillesund, generalsekretær Anne-Mari Planke, avdelingsleder friluftsliv Morten Dåsnes, daglig leder
|
11.36 - 11.40
|
KULTURVERNFORBUNDET Tommy Christensen, rådgiver Nora Konstanse Hansen, konsulent
|
11.40 - 11.50
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
Felles høring med fire høringsinstanser
|
11.50 - 11.54
|
MILJØSTIFTELSEN ZERO Kåre Gunnar Fløystad, fagsjef Kari Asheim, fagansvarlig Transport Torfinn Belbo, rådgiver
|
11.54 - 11.58
|
FRILUFTSRÅDENES LANDSFORBUND Morten Dåsnes, daglig leder Asgeir Knudsen, kommunikasjonsrådgiver
|
11.58 - 12.02
|
NORSK FORENING MOT STØY Ulf Winther, generalsekretær Pål Jensen, seniorrådgiver
|
12.02 - 12.06
|
NORSK FRILUFTSLIV Lasse Heimdal, generalsekretær Siri Meland, fagsjef samfunnskontakt
|
12.06 - 12.14
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
12.14 - 12.48
|
PAUSE
|
|
Felles høring med tre høringsinstanser
|
12.48 - 12.52
|
JERNBANEALLIANSEN Holger Schlaupitz, styreleder
|
12.52 - 12.56
|
KOLLEKTIVTRAFIKKFORENINGEN Olov Grøtting, daglig leder Odd Aksland, styreleder
|
12.56 - 13.00
|
FOR JERNBANE Kjell Erik Onsrud, leder
|
13.00 - 13.06
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
Felles høring med fire høringsinstanser
|
13.06 - 13.10
|
SYKLISTENES LANDSFORENING Morgan Andersson, generalsekretær Mats Mikael Larsen, rådgiver
|
13.10 - 13.14
|
NORGES AUTOMOBIL FORBUND Geir Malmedal, leder politisk avdeling Line Lillebø Osfoss, politisk rådgiver
|
13.14 - 13.18
|
OPPLYSNINGSRÅDET FOR VEITRAFIKKEN (OFV) Øyvind Solberg Thorsen, direktør Karin Yrvin, fagsjef
|
13.18 - 13.22
|
NORGES LASTEBILEIER FORBUND Geir A. Mo, adm. direktør Knut Gravråk, rådgiver
|
13.22 - 13.30
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
Felles høring med to høringsinstanser
|
13.30 - 13.34
|
NORSK ELBILFORENING Christina Bu, generalsekretær Erik Lorentzen, senior fagrådgiver
|
13.34 - 13.38
|
ELECTRIC VEHICLE UNION ASBL Rune Haaland, president
|
13.38 - 13.42
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
Felles høring med tre høringsinstanser
|
13.42 - 13.46
|
TRYGG TRAFIKK Jan Johansen, direktør Tori Grytli, fagsjef Miriam Kvanvik, Myndighetskontakt
|
13.46 - 13.50
|
TSF - TRAFIKKSIKKERHETSFORENINGEN Geirr Tangstad-Holdal, daglig leder
|
13.50 - 13.54
|
MA - RUSFRI TRAFIKK OG MA-UNGDOM Anne Beate Budalen, rådgiver trafikksikkerhet Line Langaas, prosjektansvarlig
|
13.54 - 14.00
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
14.00 - 14.14
|
PAUSE
|
|
Felles høring med seks høringsinstanser
|
14.14 - 14.18
|
MASKINENTREPRENØRENES FORBUND Julie M. Brodtkorb, adm. direktør Stein Gunnes, sjeføkonom Håvard Almås, fagsjef næringspolitikk Siri Ulvin, informasjonssjef
|
14.18 - 14.22
|
HOVEDORGANISASJONEN VIRKE Morten Sandberg, fagsjef Jarle Hammerstad, leder næringspolitikk
|
14.22 - 14.26
|
KS Torild Fagerbekk, avdelingsdirektør, Anne Johanne Enger, spesialrådgiver
|
14.26 - 14.30
|
ABELIA Christine Korme, direktør for digitalisering og fornying Hilde Widerøe Wibe, direktør for næringspolitikk
|
14.30 - 14.34
|
ARBEIDSGIVERFORENINGEN SPEKTER Mekonnen Germiso, samferdselsrådgiver Sverre Høven, direktør for sektorpolitikk
|
14.34 - 14.38
|
NORSKE HAVNER Arnt-Einar Litsheim, direktør Johanne Solheim, rådgiver
|
14.38 - 14.48
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|
|
Felles høring med fire høringsinstanser
|
14.48 - 14.52
|
TEKNA Lise Lyngsnes Randeberg, president Birgitte Jordahl, seniorrådgiver
|
14.52 - 14.56
|
MEDIEBEDRIFTENES LANDSFORENING Randi S. Øgrey, adm. direktør Bjørn Wisted, fagsjef
|
14.56 - 15.00
|
HOLD NORGE RENT Lise Gulbransen, daglig leder
|
15.00 - 15.04
|
NASJONAL RASSIKRINGSGRUPPE Åshild Kjelsnes, leder
|
15.04 - 15.12
|
FELLES SPØRSMÅLSRUNDE
|